Laboratorium szkoleniowe - możliwości i perspektywy wykorzystania

Data publikacji 20.03.2018

W Centrum Szkolenia Policji odbyło się spotkanie Pani Renaty Szczęch – wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z przedstawicielami Komendy Głównej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i Centrum Szkolenia Policji, a także koordynatorem projektu EMPACT Narkotyki Syntetyczne.

Celem wizyty było zapoznanie Pani Minister z funkcjonowaniem Międzynarodowego Centrum Szkoleniowego Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych, w tym wskazanie aktualnych możliwości oraz perspektyw rozwoju w aspekcie szkoleniowym. Chodzi przede wszystkim o szkolenia prowadzone w ramach realizacji projektu EMPACT Narkotyki Syntetyczne, a także międzynarodowe z zakresu wykrywania i zwalczania przestępczości narkotykowej realizowane w ramach inicjatyw EUROPOLU i/lub CEPOLU oraz pozostałe odbywające się w ramach współpracy bilateralnej.

Joanna Łaszyn/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS