Pierwsza pomoc dla psów bojowych

Data publikacji 09.03.2018

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach przeprowadzono szkolenie na temat „Roli przewodnika w udzielaniu pierwszej pomocy psom w nagłych wypadkach oraz po urazach powstałych w szczególnych warunkach”.

Prowadzącym był dr n. med. Grzegorz Wąsiatycz z Poznania, który już  wcześniej, w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, uczestniczył w spotkaniach poświęconych zagadnieniom kynologii. Tym razem zaprezentował m.in. sposoby oceny czynności życiowych psa.

Temat dotyczący udzielania pierwszej pomocy służbowym czworonogom  poruszany jest na kursach specjalistycznych dla przewodników psów służbowych. Jednak zasady i techniki stosowane podczas weterynaryjnej pomocy przedlekarskiej cały czas rozwijają się i doskonalą. Dlatego też dodatkowo zorganizowane szkolenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem i zapewne przyczyniło się do poszerzenia wiedzy w tym zakresie.

tekst i zdjęcia: st. asp. Dariusz Ratajczak/ZKP