Zarządzanie w Policji - szkolenie ICITAP

Data publikacji 17.03.2008

Problemy zarządzania w Policji dla wysokiej rangi oficerów – taką nazwę ma rozpoczęte dzisiaj w MCSSP szkolenie, które w ramach programu ICITAP prowadzić będą amerykańscy instruktorzy. Szkolenie uroczyście zainaugurował Komendant CSP insp. J. Bąkiewicz.

Program ICITAP (International Criminal Investigative Training Assistance Program) Departamentu Sprawiedliwości Rządu Stanów Zjednoczonych obejmuje całokształt pracy Policji, począwszy od przestępczości, przez dochodzenia w sprawach zabójstw, przestępczości zorganizowanej, a kończąc na kwestiach specyficznych dla sytuacji konkretnego kraju. W jego ramach mieszczą się również zagadnienia związane z zarządzaniem czy szkolnictwem policyjnym. Współpraca Stanów Zjednoczonych z policjami różnych państw opiera się na przekazywaniu własnych sprawdzonych doświadczeń w formie wykładów i zajęć, które prowadzą wytrawni amerykańscy instruktorzy dla określonych kręgów policyjnych danego kraju. CSP w ciągu kilku ostatnich lat było już organizatorem wielu takich spotkań, w których uczestniczyli policjanci z naszego kraju. Ich tematyka dotyczyła spraw etyki zawodowej czy współpracy z lokalnym społeczeństwem. Dzisiaj w MCSSP CSP komendant CSP insp. Jacenty Bąkiewicz uroczyście przywitał uczestników szkolenia, które tym razem jest poświęcone sprawom zarządzania w Policji, a skierowane jest do  wysokiej rangą oficerów. Szkolenie będą prowadzić instruktorzy amerykańscy: Katherine Perez i Keith Bridges, a zakończy się w najbliższy czwartek.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS