Szkolenie żandarmów

Data publikacji 14.02.2018

12 lutego br. kadra Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji przeprowadziła szkolenie dla żołnierzy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej.

Przeprowadzony w czasie szkolenia wykład poświęcony był zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazano też dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze ZRD CSP omówili również przykłady nieprawidłowości w zachowaniach na drodze.

Problematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego policjanci przedstawili od strony teoretycznej i praktycznej, a zaprezentowane przypadki wywołały szereg pytań i dyskusję. Żołnierze poznali też metody pracy biegłych sądowych oraz policjantów, którzy zajmują się wypadkami drogowymi.

Ponadto, podczas szkolenia omówiono stosowane w nowoczesnych pojazdach urządzenia, bezpośrednio i znacząco podnoszące bezpieczeństwo, takie jak adaptacyjne oświetlenie, czy systemy wspomagania hamowania awaryjnego.

Szkolenie przeprowadzili st. asp. Marcin Ogonek oraz  asp. Adam Sobecki.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Marcin Ogonek, asp. Adam Sobecki/ZRD