Spotkanie w Centrum

Data publikacji 13.03.2008

Do CSP przybyła 15 osobowa grupa studyjna z Wyższej Szkoły Policji z Villingen – Schwenningen z Niemiec. Od rana goście zwiedzali naszą szkołę poznając system kształcenia polskiej Policji. Byli gośćmi zakładów dydaktycznych, obserwując zajęcia i ćwiczenia prowadzone w ramach różnych kursów.

Grupa przybyła do Polski na zaproszenie Komendy Stołecznej Policji. W CSP niemieccy koledzy zapoznali się ze strukturą, zadaniami i funkcjonowaniem CSP, odwiedzili też kilka naszych zakładów dydaktycznych, m.in. Zakład Komunikacji Społecznej, Interwencji Policyjnych i Ruchu Drogowego. Mieli możliwość obserwowania zajęć kursu doskonalenia techniki jazdy samochodem na autodromie, na sali lustrzanej oglądali jak szkolimy policjantów RD w zakresie kierowania ruchem drogowym, na strzelnicy krytej poznali trendy i tendencje szkolenia strzeleckiego polskiej Policji oraz rodzaje broni, jaką posługuje się nasza Policja a w pracowni psychologicznej zapoznają się z badaniami, jakie obowiązują policjantów w zakresie prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Zapoznali się również z polskim systemem policyjnym, który przedstawili nasi pracownicy z Wydziału Metodyki Szkolenia.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS