„Bezpieczna szkoła-bezpieczny powrót z wakacji”

Data publikacji 29.08.2017

Na zakończenie wakacji w Jadwisinie odbył się piknik edukacyjny pod hasłem „Bezpieczna szkoła – bezpieczny powrót z wakacji”. Celem przedsięwzięcia było przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Z uczestnikami pikniku spotkali się także instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji. Patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na terenie szkoły w Jadwisinie instruktorzy CSP, wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji profilaktyki społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, zapoznawali uczestników pikniku z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na drodze. W zorganizowanym miasteczku ruchu drogowego najmłodsi, korzystając z roweru bądź hulajnogi, mieli możliwość pokonania toru zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Dla starszych oraz dorosłych policjanci prezentowali sprzęt do kontroli prędkości pojazdów – urządzenie TruCAM, do weryfikowania alkoholu – AlcoBlow oraz środków działających podobnie do alkoholu w organizmie kierowców – Drager DrugTest5000. Ponadto można było sprawdzić zdolność poruszania się w imitujących stan nietrzeźwości Alkogoglach. Dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody. Prezentowane były samochody, motocykle oraz łodzie służbowe. Dzieci mogły zobaczyć psy oraz konie służbowe, a także uścisnąć dłoń policyjnych maskotek: sierżanta Borsuka, kapitana Wyderki oraz Łosia z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

st. asp. Adam Karolak / ZRD

Zdjęcia: Gabinet KGP i st. sierż. Marcin Gąsior / ZRD