Dwutysięczny tłum w CSP

Data publikacji 09.06.2017

Centrum Szkolenia Policji wyglądało dziś wyjątkowo niezwykle. Już od rana na terenie szkoły witaliśmy roześmiane grupy dzieci i młodzieży przybyłe na Dzień Otwarty. Czekały na nich atrakcje przygotowane przez CSP, a także inne podmioty, które chętnie włączyły się do programu przedsięwzięcia.

Jak co roku Centrum otworzyło przed dziećmi i młodzieżą swoje bramy. Zaprezentowaliśmy sprzęt i wyposażenie nie tylko to wykorzystywane przez Policję, ale także inne służby, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo. Lista atrakcji była imponująca i każdy znalazł coś, co wzbudziło jego zainteresowanie. Można było podziwiać pokazy z zakresu ratownictwa drogowego, sprawności użytkowej koni i psów służbowych, a także umiejętności policyjnych motocyklistów. Na stoiskach na dzieci czekały materiały edukacyjne i konkursy. Organizatorzy wydarzenia, oprócz zapewnienia gościom dobrej zabawy, mieli do spełnienia jeszcze jedno ważne zadanie – przypomnieć podstawowe zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zagadnienia te są niezwykle istotne, szczególnie przed zbliżającymi się wakacjami. Dlatego też przez cały czas trwania przedsięwzięcia przyświecało nam hasło kampanii ogłoszonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – „kręci mnie bezpieczeństwo”.

Za zaangażowanie i udział w przygotowaniu Dnia Otwartego Centrum Szkolenia Policji serdecznie dziękujemy: Komendzie Głównej Policji, Komendzie Stołecznej Policji, Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie, Straży Miejskiej w Legionowie, Urzędowi Miasta Legionowo, Arenie Legionowo, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Legionowie, 9 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Białobrzegach, 2 Mazowieckiemu Pułkowi Saperów w Kazuniu Nowym, Oddziałowi Specjalnemu Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Mazowieckiemu Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, 32. Wieliszewskiemu Dywizjonowi Rakietowemu Obrony Powietrznej i Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej "KLIMED" za zabezpieczenie medyczne przedsięwzięcia. Dziękujemy również wszystkim komórkom organizacyjnym CSP przygotowującym stoiska i pokazy oraz tym, które zabezpieczały wydarzenie pod względem logistycznym, a także słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego za pomoc w opiece nad grupami dzieci i młodzieży.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS i hg