Nauka jest przygodą!

Data publikacji 22.05.2017

21 maja przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w VII Przedszkolnym Festiwalu Nauki Klubów Młodego Odkrywcy pn.”Nauka jest przygodą!”.

Festiwal odbył się na placu zabaw przy ulicy Królowej Jadwigi w Legionowie, a jego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie. W przedsięwzięciu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, studenci Politechniki Warszawskiej, wolontariusze programu „Badacz wody” pod patronatem fundacji GAP Polska. Centrum Szkolenia Policji przygotowało dla zwiedzających atrakcyjną i bogatą  ofertę obejmującą stoiska promocyjne i pokazy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja sprzętu wykorzystywanego do działań zespołowych Policji zaprezentowana przez Zakład Służby Prewencyjnej. Podobnie, stoisko profilaktyczno - edukacyjne, gdzie na uczestników konkursów czekały nagrody. Nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego wystawili motocykl służbowy i bus edukacyjny.

Tekst i zdjęcia: kom. Marceli Śmiałek/ZSP