Kurs instruktorski

Data publikacji 17.05.2017

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się pierwsza tegoroczna edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik interwencji.

Na kurs zostali skierowani funkcjonariusze przewidziani do prowadzenia zajęć z taktyki i technik interwencji w jednostkach organizacyjnych Policji. Do szkolenia przystąpiło szesnastu policjantów, którzy pozytywnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne w formie egzaminu praktycznego.

Podczas zajęć uczestnicy kursu doskonalą umiejętności z zakresu posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego (pałki służbowe, stosowanie siły fizycznej i inne), a także umiejętności techniczne służące do realizacji interwencji oraz taktyki zatrzymywania osób. Program kursu zawiera również podstawy prawne i zasady przeprowadzania interwencji, pierwszą pomoc przedmedyczną, a także metodykę prowadzenia zajęć.

instruktor ZIP

zdj. asp. Marcin Grzeszyk/SDDiP