Koło zainteresowań ruchu drogowego

Data publikacji 12.05.2017

9 marca br. odbyło się kolejne spotkanie koła zainteresowań zorganizowane przez kadrę Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji.

Tym razem tematem spotkania było badanie sprawności pneumatycznego i hydraulicznego układu hamulcowego. Po omówieniu zasad przeprowadzania kontroli układów hamulcowych słuchacze doskonalili umiejętności z tego zakresu, wykorzystując pojazdy służbowe, którymi dysponuje szkoła. Zajęcia, jak zawsze, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że zdobyte wiedza i umiejętności przełożą się na skuteczne eliminowanie z ruchu pojazdów z niesprawnym układem hamulcowym i poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 słuchaczy kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego oznaczonych symbolami RDs - 5/16 oraz RDs -6/17.

Organizatorami koła zainteresowań byli: podkom. Dariusz Szymanik, asp. Łukasz Gębski i mł. asp. Jakub Wojtaś.

asp. Łukasz Gębski/ZRD

zdj.: mł. asp. Jakub Wojtaś /ZRD