Pirotechnicy znają się też na nauczaniu

Data publikacji 27.03.2017

Przez dwa tygodnie funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Olsztynie, Rzeszowie, Szczecinie, a także CBŚP i Centrum Szkolenia Policji przygotowywali się do realizacji zadań instruktora minerstwa i pirotechniki. 24 marca otrzymali stosowne uprawnienia.

W trakcie kursu specjalistycznego dla minerów - pirotechników kandydatów na instruktorów słuchacze mieli za zadanie m.in. przygotować i przeprowadzić zajęcia dydaktyczne  metodą wykładu klasycznego, wykładu konwersatoryjnego oraz pokazu z ćwiczeniami. Wiedzę z zakresu metodyki nauczania przekazywali nauczyciele policyjni Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii. Poza nabywaniem umiejętności dydaktycznych policjanci mieli również możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu pirotechniki, a także wymiany doświadczeń uzyskanych w swoich jednostkach organizacyjnych.

W ostatnim dniu nauki słuchacze otrzymali świadectwa potwierdzające ukończenie kursu oraz uprawnienia „Instruktora minerstwa i pirotechniki”. Będą teraz mogli samodzielnie organizować i prowadzić  zajęcia w ramach doskonalenia zawodowego lokalnego, a także na kursach z zakresu minerstwa i pirotechniki realizowanych w CSP. Serdecznie gratulujemy uzyskanych uprawnień i życzymy wielu sukcesów dydaktycznych.

Zespół minersko - pirotechniczny Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP