Data publikacji 13.02.2008

Dokładnie 12 akcji Honorowego Dawstwa Krwi, prawie 200 litrów, bezinteresownie oddanych przez 426 słuchaczy – to bilans ubiegłorocznej działalności naszej szkoły na rzecz społeczeństwa. Wczoraj krew płynęła od słuchaczy szkolenia podstawowego z Legionowa, dziś policyjni kynolodzy w Sułkowicach ratują życie dzieciom.

Jeśli tylko nie ma przeszkód zdrowotnych - na naszych słuchaczy można zawsze liczyć! Bezinteresownie, ze skupieniem na twarzach, nie oczekując podziękowań, prawie z comiesięczną częstotliwością oddają krew rozumiejąc potrzeby chorych. Młodzi policjanci dzielą się tym szczególnym darem bez błysków fleszy i niepotrzebnego zamieszania. Często otrzymane za krew tabliczki czekolady przekazują dzieciom ze szkół, świetlic czy domów dziecka.

zdjęcie   zdjęcie

Lutowa akcja HDK odbyła się na prośbę Obywatelskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych i Wolontariatu „Dobre Serce”, na rzecz pomocy chorym dzieciom. Wczoraj do Legionowa przyjechał krwiodawczy ambulans, do którego zgłaszali się chętni słuchacze. Jak zawsze, nie wszyscy tego dnia mogli oddać krew. Jednak 43 osoby podzieliły się z dzieciakami tym cennym lekiem. Ogółem słuchacze oddali prawie 20 litrów krwi. Dzisiaj od rana krew oddawali policyjni kynolodzy w Sułkowicach. Tym razem 21 osób oddało prawie 10 litrów.
Z dumą możemy podsumować tę akcję stwierdzając, że na apel „Dobrego Serca” odpowiedziało 64 słuchaczy naszej szkoły ofiarując milusińskim prawie 30 litrów tak bardzo im potrzebnej krwi.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Maciej Gawkowski, ZKP