Nie przestajemy czytać dzieciom

Data publikacji 25.10.2016

Czytanie dzieciom to świetny sposób zapobiegania ich uzależnieniu od mediów, komputera, a także łatwa, tania i przyjazna metoda wychowawcza. Wie o tym doskonale nauczyciel policyjny Centrum Szkolenia Policji, zaangażowany w kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. W ubiegłym tygodniu odwiedził przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Legionowie, gdzie czytał najmłodszym bajki zawierające niezwykle ważne przesłania.

Podczas spotkania z dziećmi kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej przeprowadził także pogadankę. Dotyczyła ona m.in. bezpiecznych zachowań na drodze – prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku kontaktu z nieznajomą osobą oraz ataku agresywnego psa. Trzeba przyznać, że dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu i chętnie odpowiadały na wszystkie pytania. Jednak największe zainteresowanie i emocje wzbudził w nich widok elementów policyjnego wyposażenia oraz oznakowanego radiowozu, w którym każdy mógł usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wizyta należała do udanych, co potwierdziły roześmiane buzie przedszkolaków i ich zaangażowanie w prowadzone dyskusje.

kom. Marceli Śmiałek/ZSP