Najserdeczniejsze życzenia i gratulacje

Data publikacji 14.10.2016

Funkcjonariusze i pracownicy Centrum Szkolenia Policji odebrali wyróżnienia oraz podziękowania z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość miała miejsce w legionowskim ratuszu i po raz dziewiąty była obchodzona w gronie nauczycieli Gminy Legionowo i Powiatu Legionowskiego.

W przeddzień spotkania w ratuszu, w Kościele pw. Jana Kantego w Legionowie została odprawiona Msza Święta w intencji pracowników legionowskiej oświaty oraz kadry Centrum Szkolenia Policji.

Po otwarciu uroczystości w Urzędzie Miasta Legionowo i powitaniu gości, przyszedł czas na życzenia. Pierwsi przekazali je Starosta Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny i Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół. Następnie głos zabrali: Jan Grabiec – Poseł na Sejm RP, Janusz Klejment – Przewodniczący Rady Miasta Legionowo, ks. Prałat Lucjan Szcześniak – Proboszcz Parafii  pw. Jana Kantego w Legionowie oraz Elżbieta Pazio – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP. Uczestnicy spotkania usłyszeli wiele słów uznania dla pracy nauczycieli, pedagogów, a także wszystkich pracowników oświaty. Podkreślano, że praca z dziećmi i młodzieżą to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, ale jednocześnie niezwykły przywilej.

Przekazywanie wyróżnień funkcjonariuszom i pracownikom Centrum Szkolenia Policji rozpoczęło się od wręczenia srebrnych i brązowych odznak „Zasłużony Policjant”. Odebrało je dziewięciu funkcjonariuszy. Jeden pracownik CSP otrzymał brązowy medal „Za Zasługi dla Policji",  trzech nauczycieli policyjnych akty mianowania na wyższe stanowisko służbowe, a szesnastu pozostałych funkcjonariuszy i pracowników nagrody motywacyjne i podziękowania. Kolejnymi nagradzanymi byli nauczyciele Powiatu Legionowskiego oraz legionowskich miejskich placówek oświatowych.

Niezmiernie miłym akcentem było wyróżnienie nauczycieli policyjnych Centrum, realizujących zadania związane z promowaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego wśród dzieci i młodzieży legionowskich szkół i przedszkoli. Nagrody z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Legionowo Piotra Zadrożnego oraz Przewodniczącej Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Anny Łaniewskiej, odebrali: kom. Marceli Śmiałek (Zakład Służby Prewencyjnej), podkom. Rafał Lewandowski (Zakład Służby Kryminalnej) oraz asp. Janusz Kozłowski i mł. asp. Marta Paw (Zakład Ruchu Drogowego).

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów. Gwiazdą wieczoru był Paweł Steczkowski z Zespołem, który wystąpił w projekcie muzycznym „Melodie zapomniane”.

hg

zdj. Marcin Grzeszyk/SDDiP