„Dajemy Dzieciom Siłę”

Data publikacji 11.10.2016

Centrum Szkolenia Policji od wielu lat współpracuje z fundacjami i organizacjami pozarządowymi. Spotkania z ich przedstawicielami cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy i kadry szkoły. Ostatnio odwiedzili nas specjaliści Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, zajmujący się pomocą psychologiczną w stosunku do dziecka krzywdzonego. Poprowadzili zajęcia na kursie specjalistycznym dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich (DSN - 1/16).

Zajęcia, jak zwykle, okazały się bardzo ciekawe i poszerzające wiedzę słuchaczy. Zostały przeprowadzone w profesjonalny sposób – przedstawiciele fundacji umiejętnie łączyli cele spotkania z potrzebami, jakie pojawiły się w grupie słuchaczy. Omawiane były m.in. zagadnienia dotyczące problematyki dziecka wykorzystywanego seksualnie, charakterystyki i mechanizmów funkcjonowania rodziny kazirodczej, a także interwencji w przypadkach krzywdzenia dzieci. Różnorodne metody dydaktyczne stosowane przez prowadzącego zajęcia sprawiły, iż były one atrakcyjne dla odbiorców i z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci, a zdobyta wiedza poparta licznymi przykładami czerpanymi z doświadczeń prelegentów zostanie wykorzystana w służbie.

Tekst i zdjęcia: kom. Śmiałek Marceli/ZSP