Festiwal nauki w Jabłonnie

Data publikacji 27.09.2016

W dniach 24-25 września w Jabłonnie, w Domu Zjazdów i Konferencji Polskiej Akademii Nauk odbył się XX Festiwal Nauki. W tym cyklicznym wydarzeniu, wśród wielu podmiotów, uczestniczyło również Centrum Szkolenia Policji.

Przedsięwzięcie jest doskonałą sposobnością do zaprezentowania osiągnięć w dziedzinie nauki i jej praktycznych zastosowań. Swoje stoiska wystawiły między innymi uczelnie wyższe, instytuty, towarzystwa naukowe oraz muzea.

W drugim dniu festiwalu nadkom. Sławomir Hołoweńko, asp. Janusz Kozłowski i mł. asp. Sylwia Sokół – nauczyciele Zakładu Ruchu Drogowego CSP, zaprezentowali pojazd marki Renault Master przeznaczony do działań edukacyjno-profilaktycznych, oznakowany motocykl policyjny oraz wideorejestrator zamontowany w radiowozie nieoznakowanym.

Udział Centrum Szkolenia Policji w Festiwalu Nauki uświetniła maskotka podinspektor Sowa, którą zaprezentowali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego post. Adrian Jopek SZP-4/16/IV/4 oraz post. Bartosz Zieliński SZP-4/16/IV/1.

Kolejny Festiwal Nauki czeka nas już za rok i na pewno nie zabraknie na nim stoiska przygotowanego przez CSP.

tekst i zdjęcia: asp. Janusz Kozłowski/ZRD