II Otwarty Turniej Szachowy - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 18.12.2007

Zgodnie z wrześniową zapowiedzią organizatorów, na terenie CSP odbył II Otwarty Turniej Szachowy. Jego zwycięzcą został Jarosław Wolski, wykładowca prawa z CSP.

   

Już po raz drugi w CSP odbył się Turniej szachowy. Jego inicjatorem był jak poprzednio, podinsp. Jan Dobrzyjałowski – wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych, który w organizacji drugiej edycji znalazł sprzymierzeńca w postaci szkolnego „KO”. Tak do II Otwartego Turnieju Szachowego mogło stanąć 28 zawodników reprezentujących słuchaczy i kadrę dydaktyczną CSP, oraz legionowskie kluby szachowe. Turniej odbył się w systemie „szwajcarskim”, gdzie każdy z zawodników rozegrał siedem 30 minutowych partii. Jego zwycięzcą został młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej CSP, asp.szt. Jarosław Wolski. Dodać należy, że zwycięzca II Turnieju jest międzynarodowym instruktorem szachowym i posiada ranking FIDE (Federation Internationale Deseches).
   Ze względu na duże zainteresowanie szachami w środowisku kadry słuchaczy CSP, planuje się w przyszłym roku powołać nową sekcję poświęconą tej dyscyplinie sportu w ramach Legionowskiego Towarzystwa Sportowego. Miłośnicy szachów, doskonalący w ten sposób swoje  umysły, będą mieli możliwość spotykania się „przy partyjce” częściej niż dotychczas.

zdjęcie zdjęcie

Anna Galant / Jan Dobrzyjałowski ZIP