Zakończenie operacji policyjnej

Data publikacji 03.08.2016

W związku z zakończeniem operacji policyjnej pk. „Przymierze”, Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Jan Lach spotkał się dziś w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie z policjantami, pracownikami Policji oraz przedstawicielami innych służb, którzy przez ostatni miesiąc stanowili obsadę Policyjnego Centrum Dowodzenia.

W spotkaniu udział wzięli: Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Jan Lach, pełniący jednocześnie funkcję Dowódcy Operacji, Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół  – Zastępca Dowódcy Operacji oraz Zastępca Dyrektora Głównego Sztabu Policji insp. Dariusz Dymiński – Szef Policyjnego Centrum Dowodzenia. Uczestniczyli w nim również funkcjonariusze, pracownicy Policji oraz przedstawiciele pozostałych służb, którzy od 3 lipca br. byli zaangażowani w nadzorowanie i koordynację działań związanych z zabezpieczeniem Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

W pierwszej części spotkania insp. Jan Lach odebrał meldunek złożony przez Szefa Policyjnego Centrum Dowodzenia, a następnie podsumował przebieg zakończonej operacji. W swoim wystąpieniu przekazał serdeczne podziękowania dla Komendanta Centrum Szkolenia Policji za profesjonalne wsparcie w zakresie zabezpieczenia logistycznego funkcjonariuszy oraz pracowników, którzy w trakcie operacji przebywali na terenie CSP. Wszystkim osobom odpowiedzialnym za obsługę Policyjnego Centrum Dowodzenia wręczył listy gratulacyjne, z podziękowaniami za zaangażowanie w realizację powierzonych im zadań. Podkreślił też, że pełnienie funkcji dowódcy operacji było dla niego prawdziwym zaszczytem.

Słowa wdzięczności oraz wyrazy uznania dla insp. Jana Lacha wyrazili insp. Anna Rosół oraz insp. Dariusz Dymiński, którzy z okazji zakończenia operacji policyjnej wręczyli Zastępcy Komendanta Głównego Policji pamiątkowe tablo.

tekst: AK/WP

zdjęcia: Jarosław Michalski/ZSS