72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Data publikacji 02.08.2016

W dniu 1 sierpnia przed pomnikiem Polski Walczącej w Legionowie odbyły się uroczystości związane z 72. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, w których uczestniczyła Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół oraz poczet sztandarowy szkoły.

Wczoraj punktualnie o godzinie 17.00 w Legionowie zawyły syreny. Mieszkańcy zatrzymali się na minutę, aby w ten sposób uczcić pamięć bohaterów biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Jednocześnie przed pomnikiem Polski Walczącej rozpoczęły się powiatowe uroczystości upamiętniające te wydarzenia. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, służb mundurowych, duchowieństwa a także kombatanci, rodziny poległych powstańców i społeczność powiatu.

Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół oraz Komendant Powiatowy Policji insp. Waldemar Perdion złożyli kwiaty pod pomnikiem, oddając w ten sposób hołd poległym za wolność Ojczyzny. Uroczystości zakończone zostały mszą świętą odprawioną w kościele garnizonowym.

Źródło: KPP Legionowo/podkom. J. Setniewska

Zdjęcia: KPP Legionowo