Pożegnanie 14 kontyngentu Misji Pokojowej na Bałkanach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 06.12.2007

Dziś rano w CSP miało miejsce uroczyste pożegnanie 14 kontyngentu Polskiej Policji, który w ramach misji pokojowej pod egidą ONZ strzec będzie spokoju na Bałkanach. Policjantów żegnali wiceminister SWiA Adam Rapacki i Komendant Główny Policji nadinsp. Tadeusz Budzik.

 

Legionowskie Centrum po raz kolejny stało się miejscem niecodziennej policyjnej uroczystości. Wzorem roku ubiegłego, wraz z szefami Policji pożegnaliśmy 14 kontyngent Polskiej Policji. W skład grupy wchodzi 115 policjantów. Cała grupa przez najbliższych 6 miesięcy będzie stacjonowała w kosowskiej Mitrowicy. Policjanci będą brali udział w służbach patrolowych, konwojowych i ochronie strategicznych obiektów.

Zanim kandydaci zostali zakwalifikowani do udziału w misji musieli sprostać surowym kryteriom doboru. Te przewidywały między innymi, że kandydat musiał mieć ukończone 25 lat. Niezbędny był również minimum 5 letni okres nienagannej służby, bardzo dobry stan zdrowia oraz predyspozycje psychiczne do służby w warunkach misji. Wyjazd poprzedzony został miesięcznym szkoleniem w Szkole Policji w Słupsku.

Dziś wiceminister SWiA Adam Rapacki zwrócił się do nich słowami: Wiem i Wy doskonale wiecie, jak ciężkie zadania stoją przed wami. Wielu z Was jedzie na tę misję po raz kolejny. Jesteście, więc doskonale do tego przygotowani. Komendant Główny Policji nadinsp. Tadeusz Budzik życzył, aby funkcjonariusze w Kosowie godnie reprezentowali Polską Policję. Policjanci po uroczystym pożegnaniu przez szefów Policji udali się wprost na warszawskie Okęcie gdzie czekał na nich już samolot do kosowskiej Mitrowcy.

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

Galeria zdjęć także w portalu policja.pl:

część 1     część 2  

AG
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS