Dla dzieci z „Promyczka”

Data publikacji 20.06.2016

W ubiegłym tygodniu przedstawiciel Centrum Szkolenia Policji odwiedził dzieci z punktu przedszkolnego „Promyczek” prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Zarząd Dzielnicowy Warszawa - Białołęka.

Podczas spotkania kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej rozmawiał z dziećmi o właściwych zachowaniach uczestnika ruchu drogowego, przypominał również, jak istotną rolę w kwestii bezpieczeństwa na drodze odgrywają elementy odblaskowe. Nie zabrakło także tematu dotyczącego sposobu postępowania w sytuacji kontaktu dziecka z obcą osobą oraz  gdy zaatakuje agresywny pies. W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wysłuchały opowiadania o codziennej pracy policjanta. Jak zwykle największą atrakcją była wizyta maskotki CSP – podinsp. Sowy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki w postaci kolorowanek oraz odblasków.

kom. Marceli Śmiałek/ZSP