Kształcące podróże

Data publikacji 14.06.2016

Dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy Centrum Szkolenia Policji cieszą się zajęcia wyjazdowe do jednostek i komórek organizacyjnych Policji, a także podmiotów pozapolicyjnych. Są one okazją do poznania struktur organizacyjnych specjalistycznych jednostek Policji oraz innych instytucji. W minionym tygodniu słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2/16/IV/2, w ramach prewencyjnego koła zainteresowań, po zajęciach dydaktycznych udali się na lotnisko Babice, a następnie do Policyjnej Izby Dziecka Wydziału Konwojowego Komendy Stołecznej Policji.

Pierwszym etapem wyjazdu zorganizowanego przez kom. Sławomira Klimaszewskiego z Zakładu Służby Prewencyjnej było lotnisko Babice, gdzie młodzi policjanci wysłuchali wykładu na temat wykorzystania śmigłowców do działań rozpoznawczych, pościgowych, poszukiwawczych i patrolowych. Następnie słuchacze odwiedzili hangary, w których mogli z bliska obejrzeć policyjne maszyny powietrzne, a także uzyskać wiele informacji na ich temat. Szczególnie dużo emocji dostarczył lot patrolowy nad Warszawą śmigłowcem "Sokół" – wszyscy z zapartym tchem podziwiali stolicę z lotu ptaka.

W Policyjnej Izbie Dziecka Wydziału Konwojowego Komendy Stołecznej Policji na słuchaczy czekał podinsp. Andrzej Zaperty, który scharakteryzował zadania tam realizowane. Opowiedział też o codziennym funkcjonowaniu osób, które trafiają do tej placówki.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, ponieważ dostarczył im wiele cennej wiedzy, a dodatkowo niezapomnianych wrażeń.

tekst i zdjęcia: kom. Sławomir Klimaszewski/ZSP