Sukces strzelców! Nasi zawodnicy na podium!

Data publikacji 24.05.2016

Wzorem lat ubiegłych, Komenda Główna Policji, Straż Graniczna oraz Biuro Ochrony Rządu, przy wsparciu Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, podjęły się realizacji III Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem, jaki przyświeca organizatorom przedsięwzięcia, jest doskonalenie umiejętności, a także wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami zawodów.

Kolejna, trzecia już edycja ligi strzeleckiej, podobnie jak w ubiegłym roku, została zaplanowana w trzech etapach. W dniu 19 maja br. na strzelnicy kulowej Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej 14 w Warszawie odbyła się pierwsza tura konkursu, której gospodarzem był Komendant Główny Policji. Do sportowej rywalizacji przystąpiła również reprezentacja Centrum Szkolenia Policji w składzie: podinsp. Grzegorz Zipper, podkom. Hubert Kowalik oraz asp. Albert Piórkowski. Zawodnicy CSP zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując tylko jednym punktem drużynie ze Szkoły Policji w Katowicach.

Naszym strzelcom serdecznie gratulujemy umiejętności i sukcesów, a także życzymy powodzenia na kolejnych etapach sportowych zmagań.

podkom. Hubert Kowalik/ZIP, AK/WP

zdj. ze zbiorów ZIP