W hołdzie ofiarom Katynia

Data publikacji 18.04.2016

Przedstawiciele samorządu, kombatanci oraz mieszkańcy Legionowa spotkali się przy pomniku na terenie Parafii Matki Bożej Fatimskiej, aby oddać hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Wśród składających wieniec ku czci poległych, była także Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół.

W uroczystości obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, wziął też udział poczet sztandarowy Centrum Szkolenia Policji. Wspólnie wspominano męstwo i oddanie oraz modlono się w intencji ofiar.

Wiosną 1940 r. sowieccy oprawcy zamordowali ponad 21 tysięcy Polaków – oficerów, podoficerów, rezerwistów. Ogrom tragedii nie ominął Legionowa. W Katyniu poległo 87 osób związanych z powiatem legionowskim, wśród nich 46 oficerów i 3 policjantów z Legionowa.

źródło: UM Legionow/hg

zdj. dzięki uprzejmości UM Legionowo