Nosy do narkotyków

Data publikacji 11.03.2016

Od 8 marca w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach trwa kurs specjalistyczny dla przewodników psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków („SEN-1/16”). Tym razem komisja z centralnego doboru psów służbowych zakwalifikowała na szkolenie 9 psów.

Zgodnie z Decyzją nr 74 Komendanta Głównego Policji z dnia 18 lutego 2014 r. na kurs mogli zostać przyjęci policjanci, którzy posiadają przeszkolenie w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej oraz aktualne zaświadczenie, uprawniające do kierowania pojazdami służbowymi. W czasie 90 dni instruktorzy ZKP przygotują funkcjonariuszy do rozwijania i utrzymywania sprawności użytkowej psów w zakresie posłuszeństwa ogólnego oraz pracy węchowej, w ich jednostkach macierzystych.

tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak /ZKP