Na Mazurach…

Data publikacji 30.09.2015

W Bazie Szkoleniowej Policji w Kalu na Mazurach rozpoczął się kurs specjalistyczny dla policjantów prowadzących łodzie służbowe w trudnych warunkach atmosferycznych. Nowoczesna baza i urządzenia portowe oraz specjalistyczny sprzęt, w jaki wyposażony jest ośrodek gwarantują wysoki poziom szkolenia i profesjonalne przygotowanie funkcjonariuszy do wykonywania zadań w służbie prewencyjnej na wodach.

Zadania, jakie stoją przed uczestnikami kursu oznaczonego symbolem TNŁ-1/15 to: zdobycie i utrwalenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu locji i nawigacji oraz ratownictwa wodnego z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ratowniczego, np. skutera wodnego z platformą ratowniczą. Policjanci będą też prowadzić łodzie służbowe w porze nocnej przy użyciu map i urządzeń nawigacyjnych.

Nabyta wiedza i umiejętności sprawią, że funkcjonariusze w profesjonalny sposób będą podejmować akcje ratownicze i nieść pomoc osobom przebywającym nad wodą.

Kurs zakończy się 10 października.

asp. szt. Łukasz Długołęcki/Zakład Szkoleń Specjalnych

zdj. mł. asp. Grzegorz Skubich/ZSS