Przed wielkim finałem

Data publikacji 13.07.2015

Korzystając z nowoczesnego zaplecza dydaktycznego i logistycznego Centrum Szkolenia Policji, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przeprowadził wojewódzkie eliminacje II stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. W zawodach uczestniczyły 22 drużyny reprezentujące Komendy Miejskie i Powiatowe garnizonu mazowieckiego.

Podczas eliminacji wojewódzkich funkcjonariusze musieli wykazać się znajomością wiedzy zawodowej, a także umiejętnościami z zakresu stosowania technik obezwładniania osób, strzelania oraz pokonywania policyjnego toru przeszkód.

Najlepszymi w każdej z rozegranych konkurencji i zwycięzcami w klasyfikacji generalnej okazali się asp. Piotr Żabka i sierż. Łukasz Liszewski reprezentujący Komendę Miejską Policji w Płocku.  Drugie miejsce wywalczyli st. post. Bartosz Kita oraz sierż. Sebastian Wołczyński (Komenda Miejska Policji w Radomiu), natomiast trzecie miejsce zdobył zespół w składzie: sierż. Andrzej Jasiński i st. post. Krzysztof Godun (Komenda Powiatowa Policji w Łosicach).

Dwie najlepsze pary patrolowe będą reprezentować garnizon mazowiecki podczas XXII finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2015" organizowanego przez Szkołę Policji w Słupsku, w dniach 23 - 25 września br.

Życzymy powodzenia.

hg/ Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu