Zakończenie kursu dla służby kryminalnej.

Data publikacji 10.07.2015

W Centrum Szkolenia Policji zakończyła się druga w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie ujawniania, identyfikacji i zabezpieczenia mienia podlegającego zajęciu w postępowaniu przygotowawczym, oznaczonego symbolem PPZM – 2/15. W kursie trwającym pięć dni szkoleniowych uczestniczyło 13 policjantów.

Na przeszkolenie skierowani zostali policjanci realizujący zadania związane z dokonywaniem tymczasowego zajęcia mienia ruchomego. Program tego kursu ukierunkowany był na doskonalenie wiedzy i umiejętności z zakresu tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia majątkowego oraz ustalania składników majątkowych sprawców przestępstw, w tym również poza granicami naszego kraju.

Słuchacze poznali możliwości wykorzystywania zbiorów policyjnych i pozapolicyjnych oraz Internetu do ustalania stanu majątkowego sprawców przestępstw. Odpowiednie przeszkolenie policjantów pracujących w komórkach zajmujących się zwalczaniem przestępczości kryminalnej jest kluczowe w realizacji tego rodzaju zadań.

Należy podkreślić, iż w dobie ewaluowania przestępczości niezmiernie istotne jest ustalanie składników majątkowych sprawców przestępstw i właściwe ich zabezpieczanie w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych. Przedmiotowy kurs przygotowuje policjantów do profesjonalnego wykonywania zadań z tego zakresu.

podinsp. Dariusz Kaszuba, Zastępca Kierownika Zakładu Służby Kryminalnej