Obserwacja na motocyklach

Data publikacji 18.06.2015

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczął się kurs specjalistyczny dla policjantów techniki operacyjnej w zakresie kierowania motocyklem. W kursie uczestniczą również funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz po raz pierwszy funkcjonariusz Straży Granicznej.

W programie kursu przewidziane są dwa tematy: kierowanie motocyklem szosowym w warunkach symulowanych, oraz kierowanie motocyklem szosowym na drogach o różnym natężeniu ruchu.

Zajęcia praktyczne odbywają się na motodromie i placu manewrowym Centrum Szkolenia Policji, a także na drogach województwa mazowieckiego.

Jest to pierwsza od pięciu lat edycja tego rodzaju kursu. W zajęciach uczestniczy 15 osób.

Wszystkim życzymy powodzenia oraz jak najlepszych osiągnięć w zdobywaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności.

asp. Rafał Pasteczka, Zakład Ruchu Drogowego