O bezpieczeństwie przy książce

Data publikacji 17.06.2015

Po raz kolejny nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji aktywnie włączyli się w spotkania skierowane do najmłodszych w ramach kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem udali się do Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Tego typu spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu legionowskiego to również możliwość przeprowadzenia przez policjantów szeroko rozumianych działań profilaktyczno - edukacyjnych. W ten sposób dzieci nie tylko zaznajamiają się z pracą policjantów, ale również poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III. Uśmiechów i podziękowań ze strony dzieci było co nie miara. To z pewnością ostatnie tego typu spotkanie przed wakacjami, ale na pewno nie ostatnie w tym roku.

kom. Marceli Śmiałek, ZSP

zdj. ze zbiorów ZSP