Antyterroryści doskonalą umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć strzeleckich

Data publikacji 12.06.2015

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się pierwsza tegoroczna edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach antyterrorystycznych oraz jednostkach szkoleniowych Policji.

Na kurs zostali skierowani policjanci przewidziani do pełnienia funkcji instruktora strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach antyterrorystycznych, etatowych komórkach realizacyjnych Policji oraz jednostkach szkoleniowych Policji posiadający przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest zaliczenie egzaminu kwalifikacyjnego, który polega strzelaniu z pistoletu maszynowego i pistoletu do tarczy sylwetkowej w ograniczonym czasie. Do egzaminu przystąpiło dwudziestu kandydatów, natomiast udział w kursie zagwarantowali sobie policjanci, którzy wykazali się nie tylko stuprocentową skutecznością, lecz uzyskali także czas strzelania dający miejsce w czołowej szesnastce.

W ciągu trzech tygodni szkolenia uczestnicy kursu będą zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnym kompleksie strzelnic policyjnych legionowskiego Centrum Szkolenia Policji, a za ich realizację odpowiadają: podkom. Piotr Tarnowski, młodszy wykładowca Zakąłdu Interwencji Policyjnych CSP, oraz dwaj doświadczeni funkcjonariusze Zespołu Szkoleniowo-Bojowego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie.

Na zakończenie szkolenia kursanci przystąpią do egzaminu, który składa się z dwóch etapów: teoretycznego, czyli testu wiedzy i praktycznego, który polega na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć strzeleckich z grupą policjantów.

mł. insp. Grzegorz Winnicki, kierownik ZIP

zdj. z archiwum ZIP