Puchar Polski Judo Masters i Mistrzostwa Płocka w Judo

Data publikacji 09.06.2015

Judocy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego udanie rywalizowali w rozegranych 6 czerwca Pucharze Polski Judo Masters i Mistrzostwach Płocka w Judo. Reprezentacja Legionowa, licząca ośmiu zawodników powyżej 30 lat (tzw. mastersów) oraz troje juniorów i jedną młodziczkę przywiozła siedem medali.

Dotychczas często słyszeliśmy o udanych występach legionowskich judoków w kategoriach dzieci, tym razem mieliśmy możliwość podziwiać emocjonujące pojedynki najstarszych wychowanków trenerów: Madleny Kratiuk, Grzegorza Leśniaka oraz Anny i Jacka Kuźmińskich. Zorganizowane z rozmachem płockie zawody zgromadziły niebagatelną, ponad pięciusetosobową, grupę zawodników z całego kraju oraz reprezentację Litwy, Austrii i Czech. Prawdziwą furorę zrobili mastersi – zawodnicy w wieku ponad 30 lat (M1) do nawet 70 (M8). W ubiegłym roku Legionowo reprezentowało tylko troje zawodników LTS-u, w tym była to już grupa sześciu panów i, co warte podkreślenia, dwóch pań. Nasze reprezentantki mimo swojego debiutu okazały się bezkonkurencyjne i zdobyły wspaniałe puchary za pierwsze miejsca w swoich kategoriach (M1) Dominika Mateuszczyk i (M3) Anna Tomaszewska. Złoty medal zdobył również podopieczny trenera Wojciecha Augustynowicza Krzysztof Bliżewski (M7). Srebro wywalczyli Włodzimierz Bobrek (M7) oraz Zbigniew Więckowski (M4), a brąz Wiesław Walasiewicz (M3). Po dramatycznych walkach na piątych miejscach uplasowali się Jacek Rathe (M4) i Andrzej Głowacki (M3). W gronie młodziczek Olimpia Walasiewicz wywalczyła brązowy medal. Juniorzy Piotr Filipek, Mateusz Głowacki i Dawid Więckowski uplasowali się tuż za podium – szkoda, bo do podium zabrakło naprawdę niewiele.

tekst i zdjęcia Jacek Kuźmiński, Prezes LTS