Zabezpieczenie meczu

Data publikacji 28.05.2015

700 policjantów z całego kraju korzystało przez ostatnie dwa dni z zaplecza logistycznego Centrum Szkolenia Policji. Ich pobyt w CSP związany był z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas meczu finałowego o Puchar Ligi Europy.

W środowy wieczór na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzyły się ze sobą drużyny Dnipro Dniepropietrowsk i Sevilla FC. To sportowe wydarzenie wymagało odpowiedniego przygotowania, w tym policyjnego zabezpieczenia, stąd potrzeba dodatkowego wsparcia z kraju.

Z bazy kwaterunkowo-żywieniowej Centrum Szkolenia Policji, w tym Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, korzystali policjanci związków taktycznych Oddziałów Prewencji Policji i antyterroryści.

Warto przypomnieć, że na terenie CSP wielokrotnie przebywają dodatkowe siły policyjne. Dzieje się tak w przypadku prowadzenia przez Policję działań, czy też operacji zakrojonych na szeroką skalę.

hg

zdj. mł. insp. Jarosław Zgierski – Naczelnik Wydziału Dowodzenia