Medialne spotkanie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Medialne spotkanie

Data publikacji 21.05.2015

Działalność profilaktyczna prowadzona przez funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Policji wśród dzieci i młodzieży, a także inne formy współpracy ze społeczeństwem były przedmiotem dyskusji z przedstawicielami lokalnych mediów. W czasie dzisiejszego spotkania omówiono także zadania CSP związane ze szkoleniem i doskonaleniem zawodowym policjantów. Miłym akcentem wizyty był konkurs strzelecki zorganizowany dla naszych dziennikarzy.

     Z przedstawicielami Mazowieckiego To i Owo, Gazety Powiatowej, Gazety Miejscowej oraz Gazety Legio24 spotkał się Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki. Zaprezentowano film informacyjny o CSP, a następnie przedstawiono przedsięwzięcia realizowane w ramach współpracy ze społeczeństwem oraz różne formy zaangażowania szkoły w propagowanie dobrych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Podkreślono też rolę lokalnych mediów i konieczność współdziałania w procesie edukacji na rzecz bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania przyznali, że dostrzegają aktywność, a także imponujące osiągnięcia Centrum w tym zakresie.

     Po spotkaniu z Komendantem CSP nasi goście udali się na strzelnicę, by przystąpić do konkursu. Konkurencje były rozgrywane na dwóch strzelnicach – pneumatycznej i zespole strzelnic. Na pierwszej z nich dziennikarze strzelali z pistoletu pneumatycznego kaliber 4,5 mm, a następnie z karabinka pneumatycznego kaliber 4,5 mm. Na wideostrzelnicy w kompleksie strzelnic odbyło się strzelanie z pistoletu z emiterem laserowym do nieruchomego celu  i do ruchomego celu. Zawodnikom przez cały czas towarzyszyły ogromne emocje.

     Po podsumowaniu wyników okazało się, że I miejsce w Konkursie strzeleckim zorganizowanym dla dziennikarzy lokalnych mediów zdobył Pan Marcin Chomiuk z Mazowieckiego To i Owo, II miejsce wywalczyła Pani Agnieszka Goździarska z Gazety Miejscowej, a III Pani Anna Sułkowska, również z Mazowieckiego To i Owo. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zawodów.

     Mamy nadzieję, że wizyta w CSP należała do udanych. Liczymy też na kolejne spotkania i zacieśnienie współpracy.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS