Sportowa impreza na pływalni

Data publikacji 21.05.2015

Zawody pływackie, które odbyły się wczoraj w Centrum Szkolenia Policji były kolejną imprezą towarzyszącą obchodom 25-lecia szkoły. Do rywalizacji stanęło osiemdziesiąt osób reprezentujących kadrę dydaktyczną i słuchaczy.

W zawodach uczestniczyli przedstawiciele Zakładu Służby Kryminalnej, Zakładu Interwencji Policyjnych, szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-1B/15 oraz kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych DZW-2/15.

Wyniki rywalizacji w poszczególnych konkurencjach przedstawiają się następująco:

• 50 m stylem dowolnym mężczyzn:
  1. post. Łukasz Mazurkiewicz SZP-1B/15
  2. post. Mateusz Łącz SZP-1B/15
  3. post. Rafał Kozłowski DZW-2/15
  • 50 m stylem dowolnym kobiet:
  1. podinsp. Agnieszka Mańko ZSK
  2. post. Judyta Koc SZP-1B/15
  3. post. Joanna Perek DZW-2/15
  • 50 m stylem grzbietowym mężczyzn:
  1. post. Rafał Kozłowski DZW-2/15
  2. post. Rafał Jabłoński SZP-1B/15
  3. post. Dariusz Wierzbicki SZP-1B/15
  • 50 m stylem grzbietowym kobiet:
  1. post. Karolina Walczak SZP-1B/15
  2. post. Ewa Łyczakowska SZP-1B/15
  3. post. Dominika Łabuda SZP-1B/15
  • 50 stylem klasycznym mężczyzn:
  1. podkom. Jacek Kuźmiński ZIP
  2. post. Piotr Zieliński SZP-1B/15
  3. post. Łukasz Mazurkiewicz SZP-1B/15
  • 50 m stylem klasycznym kobiet:
  1. sierż szt. Izabela Kołpakowska DZW-2/15
  2. podinsp. Agnieszka Mańko-Czajka ZSK
  3. post. Judyta Koc

Ostatnim punktem sportowej imprezy była sztafeta 10 x 25 m stylem dowolnym. Wyniki tej konkurencji przedstawiają się następująco:

1. DZW-2/15
  2. SZP-1B/15 komp. IV
  3. SZP-1B/15 komp. VI

Na szczególne wyróznienie zasługuje post. Łukasz Mazurkiewicz, który uzyskał czas 27,5 sek. w konkurencji stylem dowolnym mężczyzn.

Przedsięwzięcie przygotował mł. insp. Jacek Hachulski – starszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych, który jednocześnie pełnił funkcję sędziego głównego. W sprawnym przeprowadzeniu rywalizacji i sędziowaniu poszczególnych konkurencji brali udział nauczyciele policyjni ZIP.

Ceremonii dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokonał Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom wspaniałej formy i osiągniętych wyników.

podinsp. Tomasz Maczuga Zastępca Kierownika ZIP

zdj. sierż. Damian Kołaczek ZIP