Rozgrywki, pokazy i prezentacje. Co się działo w CSP? - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozgrywki, pokazy i prezentacje. Co się działo w CSP?

Data publikacji 08.05.2015

Centrum Szkolenia Policji systematycznie organizuje spotkania z uczniami szkół objętych porozumieniem o współpracy. Program przedsięwzięć dydaktyczno-wychowawczych skierowany do „klas policyjnych” zawiera zawsze wiele ciekawych propozycji. Główną atrakcją dzisiejszej wizyty był turniej wiedzy o bezpieczeństwie połączony z testem sprawności fizycznej.

     Dzisiejsze spotkanie ma szczególny charakter, ponieważ zostało wpisane do kalendarza przedsięwzięć związanych z obchodami 25-lecia CSP. Do CSP przyjechali uczniowie i pedagodzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy, Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie, Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach oraz Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach.

     Każda ze szkół wystawiła do turnieju pięcioosobową drużynę. W czasie, gdy drużyny przystąpiły do testu wiedzy, pozostali udali się na autodrom, by obejrzeć pokaz jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym przygotowany przez Zakład Ruchu Drogowego. Następnie, dzięki zaangażowaniu instruktorów Zakładu Kynologii Policyjnej, mieli możliwość podziwiania umiejętności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych. Na prezentacji stoisk promocyjnych byli już wszyscy, ponieważ uczestnicy turnieju skończyli rozwiązywanie testu. Młodzież z zainteresowaniem oglądała ekspozycję jednostek broni (Zakład Interwencji Policyjnych), sprzętu wykorzystywanego do działań zespołowych Policji (Zakład Służby Prewencyjnej), a także wyposażenie busa edukacyjnego (Zakład Ruchu Drogowego). Były też alkogogle, do skorzystania z których nie brakowało chętnych.

     Miłym akcentem spotkania był posiłek plenerowy. Po zjedzeniu przepysznej grochówki przygotowanej przez Panie z Wydziału Żywnościowego uczniowie udali się do hali sportowej, by kibicować swoim kolegom w czasie II etapu turnieju – testu sprawności fizycznej.

     Rywalizacja była ogromna, a emocje sięgały zenitu. Zawodnicy prezentowali wyrównany, wysoki poziom przygotowania.

     W czasie, gdy komisja podliczała wyniki młodzież obejrzała pokaz zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego zrealizowany przez policjantów Zakładu Szkoleń Specjalnych.

     I nareszcie nadszedł, oczekiwany z niecierpliwością, moment ogłoszenia wyników.

     Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach, drugie reprezentacja Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie, a trzecie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy. Natomiast przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach zajęli czwarte miejsce.

     Uroczystej dekoracji zawodników dokonała Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Anna Rosół oraz przewodniczący komisji I etapu mł. insp. Włodzimierz Nienałtowski i zastępca przewodniczącego II etapu podinsp. Tomasz Maczuga.

     Gratulujemy drużynom. Jesteśmy przekonani że w interesujący sposób zaprezentowaliśmy CSP i wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania wyjadą z miłymi wspomnieniami.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszego przedsięwzięcia.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS