Bezpieczny przedszkolak

Data publikacji 30.04.2015

Jak należy postępować w kontaktach z nieznajomymi, to dla wielu dzieci wciąż nieoczywista kwestia. Dlatego częstym tematem spotkań prowadzonych przez funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Policji w przedszkolach i szkołach jest uświadamianie dzieciom, co może im grozić ze strony obcych ludzi.

Tym razem spotkania miały miejsce w Przedszkolu Miejskim nr 9 i nr 10 w Legionowie, a rad i wskazówek młodym słuchaczom udzielał nauczyciel policyjny Zakładu Służby Prewencyjnej kom. Marceli Śmiałek. Przedszkolaki zadawały szereg pytań dotyczących pracy, umundurowania i wyposażenia służbowego policjantów. Wizyty w przedszkolach były również świetną okazją do przeczytania dzieciom bajki, co jest bardzo częstym elementem tego typu spotkań z racji promowania przez Centrum Szkolenia Policji codziennego czytania dziecku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Z funkcjonariuszem CSP spotkało się około 110 przedszkolaków z czterech grup.

kom.  Śmiałek Marceli/hg

zdj. ze zbiorów ZSP