Kurs doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym

Data publikacji 15.04.2015

Wczoraj w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła się czwarta w tym roku edycja „Kursu specjalistycznego z zakresu techniki jazdy samochodem osobowym”.

Celem kursu jest rozwijanie umiejętności panowania nad samochodem i kształtowanie prawidłowych reakcji za kierownicą w sytuacjach ekstremalnych. Podczas szkolenia policjanci uczą się bezpiecznej i efektywnej jazdy oraz sposobów minimalizowania ryzyka wypadku lub kolizji.

Podczas kursu policjanci ćwiczą manualną sprawność operowania kołem kierownicy – „skręt manewrowy”, doskonalą technikę pokonywania zakrętów – „skręt szosowy”, ćwiczą manewr hamowania z wykorzystaniem pojazdu wyposażonego w konwencjonalny układ hamulcowy oraz antypoślizgowy układ ABS, opanowują technikę wyprowadzania pojazdu z poślizgu w warunkach symulowanych (troleje) oraz doskonalą technikę pokonywania toru jazdy przodem i tyłem pojazdu z elementami parkowania, tzw. „niebieski tor”.

Poprzez szereg ćwiczeń uczestnicy szkolenia podnoszą swoje umiejętności prowadzenia samochodu w różnych warunkach drogowych.

Ćwiczenia praktyczne będą realizowanie na autodromie oraz placu manewrowym CSP oraz na płycie poślizgowej Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie.

Zajęcia na kursie prowadzone są przez instruktorów Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szklenia Policji: mł. asp. Roberta Rozenka, asp. Justynę Setniewską oraz sierż. szt. Martę Paw.

sierż. szt. Marta Paw ZRD

zdj. mł. asp. Marcin Grzeszyk WMiOSz