Doskonalenie zawodowe dla policjantów województwa podlaskiego

Data publikacji 05.03.2015

Nauczyciele Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili zajęcia z zakresu techniki jazdy pojazdem służbowym dla białostockich policjantów.

W zajęciach, które odbyły się  na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku oraz na płycie lotniska Krywlany wzięło udział 60 funkcjonariuszy. Część praktyczna poświęcona była doskonaleniu takich elementów jak: właściwe operowanie pedałem gazu, sprzęgła i hamulca, nauka wychodzenia z poślizgu, hamowanie, jazda po łuku oraz najbardziej wymagający element szkolenia – jazda z uślizgiem tylnej osi (na tzw. trolejach). Podsumowanie stanowiła próba czasowa na specjalnie przygotowanym torze łącząca powyższe elementy.

Ponadto 60 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeszkolono z zakresu m.in. zasad prowadzenia kontroli pojazdów oraz szczegółowej diagnostyki drogowej pojazdu.

asp. szt. Robert Szczech ZRD CSP

Zdj.: KWP Białystok