Słuchacze „uświadamiają” uczniów

Data publikacji 26.02.2015

Słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich (DSN – 3/14) przeprowadzili spotkania profilaktyczne dla uczniów klas podstawowych oraz klas gimnazjalnych w Zespole Szkół nr 3 w Legionowie oraz Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Legionów Polskich 1914-1918 w Legionowie.

Zajęcia realizowane były zgodnie z wymogami programu nauczania kursu i przeprowadzone zostały przez słuchaczy dwóch grup szkoleniowych. W czasie spotkań funkcjonariusze omówili m.in. zagrożenia związane z cyberprzemocą czyli przemocą przy użyciu mediów elektronicznych, przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Uczniowie mieli też okazję dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy jest się ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Policjanci wyjaśnili, że stosowanie wszelkich form agresji i przemocy niesie konsekwencje prawne nawet dla bardzo młodych wiekiem sprawców.

Natomiast najmłodsi uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa wynikają m.in. z kontaktów z obcymi osobami, agresywnymi psami czy z zażywania nieznanych substancji lub leków.

Dziękujemy dyrekcji placówek oświatowych, za umożliwienie realizacji zajęć, a wszystkim pracownikom za miłe i serdeczne przyjęcie.

tekst i zdjęcia: kom. Śmiałek Marceli Zakład Służby Prewencyjnej