Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty metodyczno-szkoleniowe dla strzelców

Data publikacji 18.12.2014

W ubiegłym tygodniu, w Centrum Szkolenia Policji odbyły się warsztaty metodyczno-szkoleniowe dla instruktorów strzelań policyjnych w zakresie doskonalenia umiejętności posługiwania się bronią palną.

     W warsztatach, poza instruktorami strzelań policyjnych z Zakładu Interwencji Policyjnych CSP, uczestniczyli także instruktorzy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim oraz Dariusz Czekalski i Maciej Ustarbowski, byli funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu – specjaliści systemu strzeleckiego „Zenith9”.

     W trakcie zajęć realizowanych w obiektach zespołu strzelnic CSP, uczestnicy zapoznali się z elementami autorskiego systemu strzeleckiego „Zenith9” opracowanego na podstawie doświadczeń nabytych podczas udziału w misjach w Iraku i Afganistanie. Ponadto, instruktorzy z jednostek szkoleniowych Policji oraz przedstawiciele CSŻW z Mińska Mazowieckiego zapoznali się z głównymi założeniami w zakresie umiejętności techniczno-taktycznych kształtowanych podczas zajęć szkolenia strzeleckiego słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego w CSP.

     Spotkanie zorganizowane przez Zakład Interwencji Policyjnych było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy i doskonalenia umiejętności z zakresu szkolenia strzeleckiego.

 

 

mł. asp. Marek Mroszczyk ZIP

zdj. asp. Sebastian Markowski ZIP

Powrót na górę strony