Instruktorzy z CSP szkolili w Szczecinie

Data publikacji 04.12.2014

Kadra Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny w tym roku przeprowadziła doskonalenie zawodowe w zakresie wykorzystania wideorejestratorów wykroczeń w jednostkach terenowych. Tym razem w zajęciach uczestniczyli policjanci z komend podległych KWP w Szczecinie.

Doskonalenie przeprowadzono w dwóch edycjach, w dniach 24 – 25 listopada br. odbywało się na terenie KWP Szczecin, a w dniach 26 – 27 listopada na terenie KMP Koszalin. W sumie przeszkolono 24 funkcjonariuszy.

Zajęcia obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną w zakresie budowy i obsługi wideorejestratorów wykroczeń. Instruktorzy z CSP dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym z młodszymi kolegami.

Przeprowadzone szkolenie pozwoli policjantom w pełni wykorzystywać możliwości jakie posiadają wideorejestratory  wykroczeń, co będzie skutkowało w codziennej służbie większą skutecznością w reagowaniu na popełniane wykroczenia.

sierż. szt. Paweł Kurek ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD