Bądź bezpieczny na drodze

Data publikacji 24.10.2014

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie, gdzie przeprowadzili zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego. W spotkaniu uczestniczyło około 300 uczniów.

Najmłodsi użytkownicy dróg – z oddziałów wychowania przedszkolnego, klas pierwszych i trzeciej, spotkali się z podinsp. Danielem Strzelczykiem, st. asp. Robertem Dolińskim, asp. Rafałem Pasteczką, mł. asp. Piotrem Bańką, sierż. szt. Martą Paw i sierż. szt. Mariuszem Kobrysiem. Dzieci dowiedziały się, jakich zasad należy przestrzegać, aby uniknąć zagrożeń związanych z ruchem ulicznym. Zadawały też policjantom wiele pytań dotyczących sytuacji zaobserwowanych na drodze. Wszystkie spostrzeżenia i wątpliwości zgłaszane przez uczniów zostały dokładnie omówione i wyjaśnione. Funkcjonariusze przypomnieli też, że noszenie elementów odblaskowych to nie tylko wypełnianie obowiązku, ale również przejaw troski o własne bezpieczeństwo.

Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć policyjne motocykle oraz skorzystać z wyposażenia busa przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych.

podinsp. Daniel Strzelczyk ZRD/hg

zdj. ze zbiorów ZRD