Spotkanie w ratuszu

Data publikacji 16.10.2014

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała sposobność do przekazania życzeń i podziękowań wszystkim nauczycielom, również policyjnym. Tegoroczne święto tradycyjnie obchodziliśmy wspólnie z nauczycielami naszego miasta i powiatu. W sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo uhonorowano wyróżniających się dydaktyków i pracowników Centrum Szkolenia Policji.

Uroczystość rozpoczęli Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec, Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski i Zastępca Komendanta CSP insp. Anna Rosół, prowadząc rozważania na temat zawodu nauczyciela, jego osobowości i roli społecznej.

W swoim wystąpieniu insp. Anna Rosół wskazała m.in. na istotny obszar działalności CSP, a mianowicie udział w przedsięwzięciach na rzecz bezpieczeństwa, przede wszystkim mieszkańców Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Podkreśliła, że działalność ta, od wielu lat, stanowi płaszczyznę udanej współpracy z lokalną społecznością i władzami samorządowymi. W imieniu Kierownictwa CSP złożyła podziękowania Panu Staroście i Panu Prezydentowi, wyrażając nadzieję na kontynuację współpracy.

Następnie Kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Tomasz Lisowski zaprosił na scenę nagrodzonych nauczycieli, którzy odebrali gratulacje m.in. od Starosty Powiatu Legionowskiego Jana Grabca.

Po występie uczennic z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie przyszedł czas na wyróżnienie nauczycieli policyjnych i pracowników CSP. Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Anna Rosół i Zastępca Komendanta ds. Logistycznych mł. insp. Anna Gołąbek wręczyły policjantom akty mianowania na wyższe stanowisko służbowe. Kolejna grupa policjantów otrzymała nagrody pieniężne i pamiątkowe ryngrafy. W uznaniu zasług w obszarze realizacji zadań pionu logistycznego Panie Komendant przekazały też nagrody motywacyjne pracownikom CSP. Ostatnią grupą wyróżnionych byli laureaci konkursu „Najlepszy nauczyciel policyjny Centrum Szkolenia Policji w 2014 r.”

Zanim na scenie pojawili się nauczyciele z legionowskich miejskich placówek oświatowych, mogliśmy podziwiać występ Nikoli Rosy – uczennicy III klasy Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie.

Następnie, gratulacje i nagrody odebrali nauczyciele uhonorowani przez  Kuratorium Oświaty w Warszawie. Osiągnięcia i zasługi pozostałych pedagogów przedstawiła Naczelnik Wydziału Edukacji w UM Legionowo Elżbieta Kiełbasińska. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej uświetnił recital Edyty Geppert.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, życzymy satysfakcji i poczucia spełnienia z racji wykonywanego zawodu, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dobrego zdrowia oraz wielu powodów do uśmiechu i radości.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS