Podniebne szkolenia dla słuchaczy

Data publikacji 11.07.2014

W ramach Prewencyjnego Koła Zainteresowań słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-3/14, realizowanego w Centrum Szkolenia Policji, rozpoczęli kolejny etap zajęć informacyjnych obejmujących tematykę wykorzystania Lotnictwa Policji w działalności służbowej.

Organizowane dla słuchaczy wyjazdy na lotnisko Warszawa Bemowo – Balice, gdzie znajduje się baza lotnictwa Policji, wpisały się na stałe do przedsięwzięć Prewencyjnego Koła Zainteresowań. Zajęcia mają na celu poszerzenie wiedzy słuchaczy z zakresu działań lotnictwa Policji, z wykorzystaniem śmigłowców wyposażonych w specjalistyczny sprzęt dostosowany do poszukiwań i obserwacji osób, a także wykonywania szeregu innych czynności związanych z ratowaniem życia.

Spotkanie, w którym uczestniczyli słuchacze plutonu 3 komp. V SZP-3/14 rozpoczęło się wykładem na temat wykorzystania śmigłowców Bell, Sokół oraz Mi 8 – ich przeznaczenia ze względu na wielkość i wyposażenie oraz parametry techniczne. Instruktorzy i technicy odpowiadali na pytania słuchaczy dotyczące procedur stosowanych przy interwencjach z użyciem śmigłowców, funkcjonowania maszyn w różnych warunkach atmosferycznych oraz związanych z ukształtowaniem terenu, na którym prowadzone są działania. Były też pytania o niebezpieczeństwa wynikające ze specyfiki wykonywania tego zawodu. Na koniec spotkania słuchacze mieli możliwość praktycznego sprawdzenia zdobytej wiedzy i uczestniczenia w patrolu śmigłowcem Mi 8 podczas lotu nad Warszawą, Zalewem Zegrzyńskim i Centrum Szkolenia Policji.

Sławomir Klimaszewski ZSP

zdj. S. Klimaszewski i słuchacze SZP-3/14