Data publikacji 05.06.2007

Zakład Prewencji zorganizował mini festyn dla 130 warszawskich przedszkolaków. Dźwięki dziecięcej muzyki słychać było na terenie całej szkoły. Były gry, zabawy, kolorowe baloniki, a przy tym wiele uśmiechów i radości na twarzach.

W poniedziałek gościliśmy dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Akademia Maluchów” z warszawskiego Tarchomina. Specjalnie dla nich Zakład Prewencji zorganizował spotkanie edukacyjno-sportowe, które prowadzili z dziećmi nie tylko pracownicy zakładu, lecz również słuchacze. To dla nich świetna możliwość edukacji, będą przecież w przyszłości - oprócz zadań służby codziennej – zajmowali się podobnymi sprawami. Nie ma już chyba jednostki w kraju, która nie gościłaby w swoich murach lokalnych przedszkolaków. Dzieciaki miały możliwość poprzez zabawę z policjantami przypomnieć sobie wiadomości z zakresu bezpiecznych zachowań, a także zobaczyć elementy policyjnego wyposażenia w postaci radiowozów, motocykli, broni itp. Jak zawsze sporo zainteresowania wzbudził pokaz pobierania śladów linii papilarnych, bo każdy przedszkolak chciał odcisnąć ślad swojego paluszka. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach i zabawach zręcznościowo-sprawnościowych, pod okiem policjantów pobierały pierwszą wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Przez cały czas towarzyszył im podinspektor Sowa - maskotka Centrum. Było przy tym wiele radości i zabawnych momentów, bo jak to dzieci – musiały dokładnie obejrzeć „tę sowę” ze wszystkich stron. Spotkanie przebiegało przy dźwiękach dziecięcych przebojów w klimacie naprawdę miłej zabawy.

zdjęcie  zdjęcie

zdjęcie zdjęcie