Zwycięskie patrole

Data publikacji 14.04.2014

22 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-9/13 wzięło udział w Turnieju Par Patrolowych zorganizowanym przez nauczycieli policyjnych Centrum Szkolenia Policji. Dla słuchaczy to świetny sposób na zweryfikowanie wiedzy i umiejętności jeszcze przed zaplanowanym na 25 kwietnia br. egzaminem końcowym.

Celem tego przedsięwzięcia, organizowanego już po raz 12, jest podniesienie poziomu wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu: prewencji, szkolenia strzeleckiego oraz sprawności fizycznej specjalnej.

W I etapie – teście wiedzy uczestniczyło 22 słuchaczy. 10 najlepszych par przystąpiło do kolejnego etapu, w którym należało pokonać policyjny tor przeszkód oraz wykonać strzelanie szybkie. 5 kolejnych, najlepszych dwuosobowych zespołów, podczas symulacji interwencji policyjnych, walczyło o miejsce na podium.

Po rozegraniu 4 konkurencji wyłoniono zwycięską parę oraz pozostałe, które zajęły kolejne miejsca na podium.

Wyniki Turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce – post. Jarosław Ziober i post. Kamil Czarnota IV kp.  pl. 3 (180 pkt.);

II miejsce – post. Aneta Baranowska i post. Radosław Wasilewski IV kp.  pl. 3 (150 pkt.);

III miejsce – post. Grzegorz Siemiński i post. Ireneusz Maj VI kp. pl. 2 (100 pkt.).

Turniej zorganizowała kadra Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Interwencji Policyjnych przy współudziale Wydziału Dowodzenia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom.

hg WP/Leszek Dyduch ZSP

zdj. podinsp. Leszek Dyduch ZSP