Data publikacji 02.06.2007

Finał XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego Roku 2007 wyłonił najlepszego policjanta „drogówki”. Został nim sierż.szt. Robert Wajda. Był on również uczestnikiem najlepszej reprezentacji wojewódzkiej – KWP w Katowicach.

Ogólnopolski Konkurs Policjant Ruchu Drogowego Roku 2007 dobiegł końca. Czas na podsumowanie, nagrody i miłe słowa pod adresem uczestników finału tegorocznej edycji. Bo jak powiedział dziś podczas ceremonii zakończenia Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Stanisław Gutowski „...słowa uznania należą się wszystkim, którzy doszli do finału. Pokonali, bowiem wielu policjantów w eliminacjach pierwszego etapu. Stanowią oni wzorzec dla kolegów, standard, do którego inni powinni zmierzać”.

zdjęcie

XX edycja Konkurs Policjant Ruchu Drogowego Roku 2007 przebiegała zwykłym, zgodnym z regulaminem trybem. Już pierwszego dnia, po zdobyciu punktów zaczęła formować się czołówka, na którą wyszli policjanci z Katowic i Gdańska. Drugiego dnia, zawodnicy z samego rana przystąpili do kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Prostej w Warszawie. Przez trzy godziny mieszkańcy Warszawy mieli możliwość oglądania ich umiejętności. Przyznać należy, że o ile policjanci regulujący ruchem na skrzyżowaniu nie wzbudzali zdziwienia przechodniów, to nasi koledzy z Żandarmerii Wojskowej w swych czerwonych beretach cieszyli się dużo większym zainteresowaniem. Po południu zawodnicy dosiedli motocykli. I co tu mówić! Wzajemnie sobie kibicowali przy pokonywaniu przeszkód. Zresztą, ten klimat zdrowej, życzliwej rywalizacji obserwowaliśmy od pierwszych chwil. To jeszcze raz potwierdza klasę naszych finalistów.

zdjęcie zdjęcie

Tym bardziej miło jest nam ogłosić, zwycięzców XX edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu drogowego Roku 2007”.

Policjantem roku 2007 został:  sierż.szt. Robert Wajda reprezentujący KWP Katowice

Wyniki w klasyfikacji indywidualnej:

1. sierż.szt. Robert Wajda KWP Katowice (111,5 pkt)
2. st.sierż. Arkadiusz Szulc KWP Gdańsk (99,5 pkt)
3. sierż.szt. Dariusz Guzik KWP Katowice (92,5 pkt)
4. mł.asp. Grzegorz Majdra KWP Kraków (91,5 pkt)
5. sierż.szt. Grzegorz Kusio KSP (90 pkt)
6. sierż.szt. Krzysztof Golba KWP Lublin (89.5)
7. st.sierż. Przemysław Szczepański KWP Kraków (89,5)
8. sierż.szt. Robert Guzal KWP Szczecin (88,5)
9.  mł.asp. Paweł Śmidoda KWP Poznań (85 pkt)
10.  sierż.szt. Marek Niedziela KWP Lublin (84 pkt)

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

1. KWP Katowice
2. KWP Kraków
3. KWP Gdańsk
4. KWP Lublin
5. KSP Warszawa
6. KWP Szczecin
7. KWP Poznań
8. KWP Opole
9. KWP Radom
10. KWP Kielce

zdjęcie zdjęcie

Najlepszy policjant 2007 roku, sierż.szt. Robert Wajda pracuje w Sekcji Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Do Policji został przyjęty w 1991 roku. W 1997 roku ukończył kurs podofocerski ruchu drogowego RP-30 w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W 2003 roku również w CSP, ukończył kurs pogotowia wypadkowego RWD-7, a w 2005 roku ukończył w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Katowicach kurs ratowników drogowych. W 2006 roku w CSP w Legionowie ukończył kurs techniki jazdy motocyklami ciężkimi. Należy do policjantów, którzy chętnie podnoszą kwalifikacje zawodowe. Jest opiekunem nowo przyjętych policjantów do służby. W Konkursie Policjant Ruchu Drogowego Roku startuje od kilku lat, zajmując w nim wysokie lokaty. W roku ubiegłym również reprezentował Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach na Finale Ogólnopolskim w Legionowie.

zdjęcie

sierż.szt. Robert Wajda

Tytuł najlepszej drużyny tegorocznego konkursu zdobyła reprezentacja KWP Katowice w składzie: sierż.szt. Robert Wajda i sierż.szt. Dariusz Guzik z KMP w Zabrzu. Obydwaj policjanci są wielokrotnymi uczestnikami eliminacji na szczeblu wojewódzkim. A dokładnie w tym samym składzie również reprezentowali swoją komendę wojewódzką w ubiegłorocznym finale. Wajda uplasował się wtedy na bardzo dobrym 6 miejscu, natomiast Guzik zajął 15 lokatę. Kierownikiem reprezentacji KWP Katowice, w roku obecnym był Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach nadkom. Tomasz Michalczyk.

Anna Galant, rzecznik prasowy CSP

zdjęcia Andrzej Mitura /POLICJA 997