Bezpiecznie nad wodą – przygotowania

Data publikacji 04.03.2014

W Centrum Szkolenia Policji zakończył się cykl szkoleń z ratownictwa wodnego. W zajęciach, na kolejnych edycjach kursu doskonalenia zawodowego, uczestniczyli policjanci, którzy wykonują zadania na wodach i terenach przywodnych.

Zakres szkolenia obejmował doskonalenie umiejętności pływania i holowania różnymi technikami, pływania pod wodą, wykonywania skoków ratowniczych, udzielania pomocy przedmedycznej, zastosowania sprzętu ratunkowego, technik interwencyjnych i szkolenia strzeleckiego. Zajęcia realizowane metodą ćwiczeń i symulacji pozwalały na sprawdzenie przygotowania policjantów do wykonywania zadań z zakresu ratownictwa w środowisku wodnym.

Jesteśmy przekonani, że nabyte w CSP umiejętności zaprocentują w czasie pełnienia codziennej służby – akcje ratownicze będą  podejmowane w profesjonalny i efektywny sposób.

W szkoleniu, od stycznia do końca lutego br., uczestniczyło łącznie 128 funkcjonariuszy z 7 Komend Wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji.

Piotr Konstantynowicz ZSS/hg

zdj. Grzegorz Skubich ZSS