Lekcja historii

Data publikacji 05.03.2014

Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzili zajęcia dla kadry i słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego Centrum Szkolenia Policji. Omówili zagadnienia związane z funkcjonowaniem Policji Granatowej w Generalnym Gubernatorstwie w latach 1939 – 1945.

4 marca br. w auli Centrum Szkolenia Policji funkcjonariusze Zakładu Służby Kryminalnej CSP zorganizowali spotkanie z przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej dr. Sebastianem Piątkowskim i Bogusławem Bek.

Dr Sebastian Piątkowski wygłosił wykład na temat Policji Granatowej. Przedstawił m.in. proces rekrutacji do służby, umundurowanie oraz uzbrojenie, a także zadania i obowiązki policjantów ze zwróceniem szczególnej uwagi na warunki pracy i życia, jakie panowały w omawianych czasach. Wystąpienie wzbogaciła prezentacja fotografii z tego okresu.

Wtorkowe spotkanie było bardzo ciekawą formą krzewienia i utrwalania wiedzy historycznej na temat polskich formacji policyjnych.

hg/DK

zdj. Mariusz Mazewski ZSS